CUD już w sobotę

Tak, tak, to, że Cross Uraz Duathlon odbędzie się już w najbliższą sobotę 29 maja, to jednak prawie CUD (w sensie, że „na legalu”)!

Warto jeszcze przed wyjazdem do Urazu zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zawodów!

1. W związku z drobnymi zmianami w trasach minimalnie uległ zmianie harmonogram startów. Starty odbędą się w następującej kolejności: 

– CUD MAX (10/40/5km) startuje o 10:00, 

CROSS Bike (40km rower) startuje o godzinie 10:20

CUD CLASSIC (2,5/20/2,5km) startuje o godzinie 11:15, 

2. Pierwszy raz CUD robimy w maju a to powoduje taką wręcz banalną rzecz jak wzrost bujności roślin, to powoduje taki banalny „problem” jak nieprzejezdność niektórych odcinków. Z tego powodu musieliśmy minimalnie zmodyfikować trasę rowerową, ale będzie mniej liści a więcej asfaltu no i będzie krótsza o ok. 1km.

3. Wydawanie pakietów startowych odbędzie się w biurze zawodów przed CUD’em, w niedzielę w godzinach 8:00-9:45. Biuro będzie zlokalizowane przy starcie/mecie, w Porcie Uraz. Nie zwlekaj z odbiorem na ostatnią chwilę! 

3. PARKING – kilkanaście samochodów (tych pierwszych) będzie mogło zaparkować przy samym porcie. Jednak nie martwcie się, że nie znajdziecie miejsca, ponieważ specjalnie dla Was, parking został zorganizowany obok szkoły podstawowej im. Unii Europejskiej. Prosimy o nie zastawianie wjazdu do Portu Uraz ani trasy rowerowej!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie parkingiCUD.png

4. STREFA Z ROWERAMI – o 9:50 zamknięta zostanie strefa z rowerami dla OBYDWU dystansów!!! Do tej godziny wszystkie niezbędne rzeczy muszą zostać w niej zostawione. W strefie każdy ma swój numer, swoją skrzynkę i zostawia rower oraz inne potrzebne rzeczy TYLKO w skrzynce. 

5. Jazda na rowerze oraz bieg, będą się odbywać przy zamkniętym ruchu drogowym. Jednak dopuszczamy możliwość, że na jednym odcinku ok. 2km będzie częściowo otwarty ruch. A podczas BIEGU – BIEGNIEMY CHODNIKIEM!!!

Poza tym droga posiada wiele małych dojazdów, znajduje się przy niej wiele posesji, dlatego przez całą trasę bezwzględnie należy zachować pełną czujność oraz przestrzegać przepisów ruchu drogowego oraz trzymać się prawej strony jezdni – dotyczy przede wszystkim asfaltowych odcinków na etapie rowerowym! 

Na całej trasie rowerowej wymagane jest posiadanie zapiętego na głowie kasku. Zabrania się używania słuchawek i korzystania z przystawek oraz kierownicy czasowej.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie rowert-1024x575.jpg

6. Podczas zawodów, jesteśmy sportowcami, jesteśmy fair; przestrzegamy Regulaminu Zawodów, asekurujemy się i dbamy o własne oraz innych zawodników bezpieczeństwo! Zapoznajcie się z Regulaminem oraz trasami zawodów. Regulamin zawodówTrasy zawodów

7. Nasz sponsor główny, #DASHRADE, będzie na zawodach ze swoim namiotem, gdzie będziecie mogli zaopatrzyć się w żele energetyczne oraz akcesoria i różne inne gadżety.

10. Wciąż można dołączyć do zawodów.

Do zobaczenia na zawodach,

Organizatorzy

więcej wpisów