CUD nad Odrą za 3 dni – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Cross Uraz Duathlon odbędzie się już za 3 dni – 31 marca, w niedzielę. Jesteście gotowi? My nie możemy się doczekać! Warto jednak jeszcze przed wyjazdem do Urazu zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zawodów!

1. W związku ze zmianami na trasie uległ zmianie harmonogram startów. Starty odbędą się w następującej kolejności: 

– CUD MAX (10/40/5km) startuje o 10:00, 

– CUD MINI (5/20/2,5km) startuje o 10:20, 

– CROSS Bike (60km rower) startuje o godzinie 10:30. 

W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki o godzinę do przodu! 

2. Wydawanie pakietów startowych odbędzie się w biurze zawodów przed CUD’em, w niedzielę w godzinach 8:00-9:45. Biuro będzie zlokalizowane przy starcie/mecie, w Porcie Uraz. Nie zwlekaj z odbiorem na ostatnią chwilę! 

3. PARKING – kilkanaście samochodów (tych pierwszych) będzie mogło zaparkować przy samym porcie. Jednak nie martwcie się, że nie znajdziecie miejsca, ponieważ specjalnie dla Was, parking został zorganizowany obok szkoły podstawowej im. Unii Europejskiej. Prosimy o nie zastawianie wjazdu do Portu Uraz ani trasy rowerowej!

4. STREFA Z ROWERAMI – o 9:50 zamknięta zostanie strefa z rowerami dla OBYDWU dystansów!!! Do tej godziny wszystkie niezbędne rzeczy muszą zostać w niej zostawione. W strefie każdy ma swój numer, swoją skrzynkę i zostawia rower oraz inne potrzebne rzeczy TYLKO w skrzynce. 

5. Jazda na rowerze oraz bieg, będą się odbywać przy zamkniętym ruchu drogowym. Jednak dopuszczamy możliwość, że na jednym odcinku ok. 2km będzie częściowo otwarty ruch. A podczas BIEGU – BIEGNIEMY CHODNIKIEM!!!

Poza tym droga posiada wiele małych dojazdów, znajduje się przy niej wiele posesji, dlatego przez całą trasę bezwzględnie należy zachować pełną czujność oraz przestrzegać przepisów ruchu drogowego oraz trzymać się prawej strony jezdni – dotyczy przede wszystkim asfaltowych odcinków na etapie rowerowym! 

Na całej trasie rowerowej wymagane jest posiadanie zapiętego na głowie kasku. Zabrania się używania słuchawek i korzystania z przystawek oraz kierownicy czasowej.

6. Podczas zawodów, jesteśmy sportowcami, jesteśmy fair; przestrzegamy Regulaminu Zawodów, asekurujemy się i dbamy o własne oraz innych zawodników bezpieczeństwo! Zapoznajcie się z Regulaminem oraz trasami zawodów.

7. Nasz sponsor główny, #DASHRADE, będzie na zawodach ze swoim namiotem, gdzie będziecie mogli zaopatrzyć się w żele energetyczne oraz akcesoria i kolorową odzież sportową. 

8. Z ubiegłorocznych zawodów zostało nam trochę koszulek. Podczas CUD’u w namiocie #DASHRADE będzie można je pooglądać i nabyć wrzucając do puszki dowolny datek na Triathlonową Akademię Młodzieży! 

9. Przypominamy też, że na koniec zawodów organizowana będzie, tradycyjna dla naszych imprez, TOMBOLA, w której do wygrania jest wiele atrakcyjnych nagród! 

10. Wciąż można dołączyć do zawodów. Szykuje się ekstra pogoda, duża frekwencja i znakomita atmosfera połączona ze sportową rywalizacją!

Do zobaczenia na zawodach,

Organizatorzy

więcej wpisów