Kosmiczne medale i podróż po Układzie Słonecznym

Rok temu medale z zawodów Pucharu Sportów Wytrzymałościowych ułożyły się w mapę Dolnego Śląska. W tym roku każdy medal będzie nawiązywał do innej planety Układu Słonecznego. Wejdź zatem do rakiety, usiądź głęboko w fotelu, zapnij pas i wyrusz w kosmiczną podróż po naszych tegorocznych zawodach! (Klikając w planetę przeniesiesz się na stronę zawodów!)

Wrocławska Dycha – Mars. Atmosfera Marsa składa się w większości z dwutlenku węgla co uniemożliwia oddychanie. Tak samo na naszych zawodach – uzyskiwane prędkości i tętno przy jakim biegniemy na 5 lub 10 km utrudniają złapanie oddechu. To najszybsze zawody w Pucharze Sportów Wytrzymałościowych i wydawałoby się, że najłatwiejsze. Podobnie jak z podróżą na Marsa – jest najbliżej i wydaje się, że łatwo tam dolecieć. Wydaje się.

Cross Uraz Duathlon – Uran. Symbol tej planety  składa się z połączenia symboli Marsa i Słońca. Nieprzypadkowo, ponieważ na CUD’zie, tak jak na Wrocławskiej Dyszce też trzeba przebiec 10 i 5 km! No i symbol słońca: kółko z kropką. Tak, koło z piastą! Przecież Duathlon to też jazda na rowerze. Sama planeta również ma charakter duathlonowy, gdyż jest rodzaju gazowo-lodowego.  Zatem gazu podczas biegu i gazu na rowerze, a z łatwością odczujecie chłodny (oby jednak nie lodowaty)  powiew świeżego, wczesno wiosennego powietrza na twarzach.

Bieg Mietkowski  – Jowisz. Największa planeta, tak jak i największa impreza! Jowisz posiada tak silną grawitację, że zmienia kształt swoich trzech księżycy. Z taką samą siłą Bieg Mietkowski przyciąga kolejnych uczestników. Na Jowiszu wieją bardzo silne wiatry, tak jak podczas biegu po koronie wału Jeziora Mietkowskiego na zakończenie trasy. Jowisz w astrologii uznawany jest za planetę wzrostu i szczęścia – mówi to samo za siebie – dotarcie do mety, również wiąże się z ogromnym szczęściem oraz wzrostem wiary we własne możliwości i satysfakcji!

Triathlon Mietków – Saturn. Dzięki swoim pierścieniom jest najbardziej imponującą planetą Układu Słonecznego! Nadzwyczajna, jak Triathlon Mietków – impreza która zgarnia najwięcej słów uznania i jest widoczna na całej mapie Polski!

Gęstość Saturna jest bardzo mała. Jest tak rzadki, że po wrzuceniu go do wody unosiłby się na jej powierzchni! Niestety jego potężne rozmiary nie pozwolą na sprawdzenie tego w Zalewie Mietkowskim, gdzie odbędzie się pływacka część Triaathlonu.

W astrologii Saturn symbolizuje ambicję, dążenie do celu oraz życiową mądrość, czyli doświadczenie… to wszystko z pewnością przyda się również podczas triathlonowych zmagań!

Triathlonowa Sztafeta Firmowa – Ziemia. Tu każdy czuję się jednak najlepiej. Skądinąd i na Ziemi można jakieś anomalie spotkać, jak chociażby Waszego szefa, który na co dzień wydaje się Wam kosmitą, a tu nagle w piance pływackiej…  chociaż pewnie dalej będzie wyglądał jak Teletubiś!

Halo! Tu Ziemia! Czekamy na Ciebie!

Triathlon Zgorzelec – Wenus. Maksymalna temperatura na Wenus dochodzi do 482 stopni Celsjusza, i my przenosząc te zawody z września na lipiec – do takiej temperatury postanowiliśmy rozgrzać atmosferę podczas naszych zawodów. Sama nazwa planety Wenus wzięła się od rzymskiej bogini miłości a Triathlon Zgorzelec powstał z miłości do pływania, biegania i roweru. Naukowcy twierdzą, że w przeszłości na Wenus istniały oceany lecz wyparowały w skutek wzrostu temperatur – chyba podobne zjawisko było w Zgorzelcu, dlatego pływanie musieliśmy przenieść na niemiecką stroną nad Berzdorfer See.

Duathlon AC/DC – Merkury. Pierwsza planeta od Słońca a dla nas najnowsze zawody. Merkury ma pełno kraterów i wielkie strome skarpy. Może nie w takim ekstremalnym wymiarze, ale taki właśnie charakter chcielibyśmy utrzymać na crossowych zawodach. Merkury w fantastyce naukowej przedstawiany był jako planeta na której od strony słońca jest bardzo gorąco a z drugiej bardzo zimno. Na AC/DC podczas podjazdów i podbiegów mięśnie rozgrzeją się do czerwoności, jak struny gitarzysty Angusa Younga na koncertach, a przy zjazdach, może choć na chwilę, owieje je miły chłód.

KONF-BAL – Npetun. Najbardziej odległa planeta, wieją tam wiatry z prędkością 2,5tyś km/h a my z tą samą prędkością wirujemy na parkiecie podczas zamykającego sezon Balu Sportowca.

Z Neptuna do opuszczenia naszego Układu Słonecznego jest już „żabi skok”, jednak zaleca się za bardzo nie odlatywać, bo w przyszłym roku czeka nas kolejna wędrówka z Platformą Sportów Wytrzymałościowych.

więcej wpisów