Nowa trasa rowerowa na CUD! [MAPA, TRACK GPX]

W tym roku opracowaliśmy zupełnie nową trasę rowerową. Będzie ona krótsza od poprzedniczek i bardzo atrakcyjna!

Trasa kolarska będzie miała dokładnie 10,3 km. Podczas jej pokonywania zawodnicy trafią na liczne podjazdy, zjazdy, błoto, szuter, gałęzie i liście. Próżno szukać na niej asfaltowych odcinków oraz nudy. Szykuje się zatem dużo bezpośredniej rywalizacji, wyprzedzania oraz wspaniała zabawa dla osób, które poszukują iście crossowych wrażeń.

Nowa długość trasy oznacza, że zawodnicy na dystansie SPRINT – robią dwie pętle, a na dystansie CLASSIC i CROSSBIKE – po cztery okrążenia. Poniżej znajduje się mapa oraz track GPX. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

JAKI ROWER NA CUD?

Wybór optymalnego roweru jest dość istotną kwestią. Nikt przecież nie chce kolarzówką zakopać się w błocie, prawda? W przypadku Cross Uraz Duathlonu (start 27 marca 2022) sprawa jest prosta. Zawody mają charakter crossowy a trasa rowerowa w dużej części przebiega po drogach polnych i leśnych. Najlepiej pokonywać ją zatem na rowerach przełajowych, crossowych, czy MTB.

Do niczego jednak nie zmuszamy – chcesz jechać rowerem miejskim, czy składakiem? Jedź! Pamiętajmy, że oprócz rywalizacji liczy się przede wszystkim dobra zabawa! I to właśnie w duathlonie jest najpiękniejsze. Wyjmij zatem swój rower z piwnicy, zapisz się na zawody i rozpocznij z nami wiosnę!

Ze sportowym pozdrowieniem
Organizatorzy

więcej wpisów