Poradnik debiutującego duathlonisty cz. 1.

Szukasz nowych wyzwań? Chcesz się sprawdzić w zawodach multisportowych, ale nie do końca wiesz, jak się za to zabrać i z czym, to się właściwie wiąże? Z myślą o wszystkich debiutantach oraz osobach, które może nie są jeszcze do końca przekonane, aby wystartować w duathlonie, stworzyliśmy specjalny poradnik. Odpowiadamy w nim na nurtujące debiutantów pytania oraz przekonujemy, że w duathlonie wystartować może praktycznie każdy! Wystarczy tylko trochę chęci. Gwarantujemy, że ukończenie zawodów daje bardzo dużo satysfakcji! Zaczynajmy!

Duathlon, czyli bieg i jazda na rowerze – jaki wybrać dystans?

Skoro trafiłaś lub trafiłeś na ten poradnik, to z pewnością wiesz, że na klasyczny duathlon składają się: trasa biegowa oraz kolarska. Zawodnik najpierw biegnie, następnie wskakuje na rower i na koniec – aż do samej mety – znowu biegnie. Nie inaczej będzie podczas Cross Uraz Duathlonu.

Przygotowaliśmy dla Was 2 dystanse duathlonowe i 1 wyścig rowerowy. Coś lżejszego, czyli wersję CLASSIC (2,5 km biegu, 20 km jazdy rowerem, 2,5 km biegu) oraz coś dla większych kozaków, czyli wersję MAX (10 km biegu, 40 km roweru, 5 km biegu).

Dystans MINI polecamy debiutantom oraz tym lubiącym duże prędkości. Osoby o mniejszej wytrzymałości i doświadczeniu z pewnością sobie z nim poradzą. Jest to doskonała okazja, aby postawić swoje pierwsze kroki w zawodach multisportowych! Nie jest to jednak regułą, bo jeśli masz za sobą maratony, czy wyścigi kolarskie i szukasz nowych wyzwań, to możesz z powodzeniem wystartować na dłuższym dystansie.

Dla kogo jest duathlon?

Tutaj odpowiedź jest prosta: DLA KAŻDEGO! W naszych zawodach startują kobiety, mężczyźni, juniorzy, seniorzy, starsi i młodsi, wegetarianie, weganie i mięsożercy, osoby żyjące w celibacie, kawalerzy i małżeństwa. No po prostu wszyscy. Na pewno na naszych zawodach spotkacie naszą ulubioną parę ojciec z synem (a właściwie trójkę bo razem z mamą), która mimo „pewnych” trudności ruchowych starują w naszych zawodach.

Więc jeśli się jeszcze zastanawiasz czy dasz radę? Tak #DashRadę 🙂

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Poradnik.jpg

więcej wpisów